Nové produkty

zpět
Komerční sdělení
21.02.2023

Big Chill – barevný americký sen ve vaší kuchyni

Big Chill – barevný americký sen ve vaší kuchyni

Retro design je u chladniček velmi populární už celé roky, ale ještě než s ním přišly některé evropské značky, se tento nostalgický trend objevil v USA a na jeho prosazení má lví podíl americká značka Big Chill. Vize a nadšení jejích zakladatelů se nyní zhmotňují nejen v podobě kombinovaných chladniček s typicky americkými rozměry a designem éry padesátých let, ale také v dalších spotřebičích, jako jsou vestavné trouby, varné desky a odsavače.

Z garáže na globální scénu

Spousta prezentačních článků vyplňuje místo na stránce texty, v nichž se rozvláčně vrací do historie dané společnosti. V případě Big Chill je ovšem geneze značky i její cesta k úspěchu opravdu zajímavá a stojí za pozornost. Stejně jako mnohé jiné vznikla firma takříkajíc v garáži. Rozdíl je však v tom, že u naprosté většiny značek domácích spotřebičů se tak stalo před desítkami, ne-li nějakou stovkou let.

Garážová historie Big Chill se přitom začala psát až v roce 2001 a vzešla z touhy úplně obyčejného Američana po neobyčejné lednici. Jeden z budoucích zakladatelů společnosti Thom Vernon chtěl do svého osobitého plážového domu chladničku v designu spotřebiče z 50. let, avšak nabitou moderními technologiemi. Nic takového na trhu v té době nebylo, a tak oslovil svého synovce Oriona Creamera, který akorát absolvoval v Denveru školu v oboru designu, a společným úsilím vytvořili prototyp retro lednice. První zhotovený a funkční kus pak Thom prodal zcela náhodně kolemjdoucímu, který jeho jedinečný spotřebič uviděl na verandě zmíněného plážového domu. Zájemce si jen skočil domů pro šekovou knížku a na místě lednici koupil.

Orion Creamer a jeho strýc Thom Vernon, zakladatelé značky Big Chill

Následně se Orion a Thom rozhodli, že chtějí nabídnout svůj designový a technologický skvost veřejnosti, což byl v té době obrovský risk. Nadšení pro věc je ale hnalo kupředu a Big Chill se stal v Americe postupně obrovským hitem. Vy ho nyní můžete nabídnout také svým zákazníkům v České republice.

Chladničky

Značka vsází na starém kontinentu na ikonický retro design ve stylu 50. let – k dispozici je 6 působivých pastelových barev, které vidíte na obrázku. Kovové provedení, chromové detaily, plně beznámrazový provoz (No Frost) i pokročilá výbava v podobě zásuvek s regulací vlhkosti jsou v této kategorii samozřejmostí. Nekompromisní dílenské zpracování a použití prémiových materiálů snad netřeba zmiňovat. Na výběr jsou dva modely v retro designu. Varianta BC680TF má celkový objem 611 litrů, zatímco BC587VS nabízí 586 litrů.

Portfolio doplňuje ještě takzvaný model „Classic“ s označením BC CL 586VS, který připomíná svým vzhledem skutečně původní lednice ze začátku 20. století. Jeho celkový objem je také 586 litrů.

Šířka jednotlivých chladniček se mírně liší, ale pohybuje se okolo 84,5 cm. Výška je mezi 185 cm a 190 cm. Pro konkrétní informace a podrobné specifikace všech modelů kontaktuje českého distributora značky.

Varná technika

Přestože začínala značka Big Chill jako dodavatel jedinečných lednic, postupně pronikla do dalších segmentů. Chladicí a mrazicí řešení v retro stylu můžete ve své kuchyni doplnit o designově a barevně sladěnou vestavnou troubu, flexi indukční varnou desku a odsavač.

Spotřebiče Big Chill můžete objednávat u společnosti Elettromec,
dovozce této a dalších značek (Fabita, Artel) do ČR a SR.
E-mail: porubska@elettromec.cz
Tel.: +420 725 445 260