Aktualita

10.05.2023

V září dorazí na trh nový kávovar Sage pro náročnější zákazníky. Co nabídne?

V září dorazí na trh nový kávovar Sage pro náročnější zákazníky. Co nabídne?

Loni na podzim rozšířila značka svou nabídku kávovarů o model The Barista Express Impress (SES876BSS) se zjednodušeným pěchováním pomocí páky. Po pomletí zrn uživatel páku na boku kávovaru stlačí a provede upěchování místo toho, aby použil tradiční tamper. Cenově dostupnější model se dočká v září vyspělejšího a dražšího bratříčka v podobě The Barista Touch Impress, který již firma uvedla pod značkou Breville například na svém domácím australském trhu.

Stroj přichází s velmi podobným postupem přípravy kávy – tedy pěchováním pomocí páky na boku kávovaru, následným nasazením filtru na hlavu kávovaru a spuštěním extrakce. Čím se tedy liší? V první řadě to je nahrazení standardního tlačítkového ovládání barevným dotykovým displejem, který uživatele provází celou přípravou, podobně jako tomu je u již několik let prodávané vlajkové lodě The Oracle Touch. V případě The Barista Touch Impress se po výběru druhu nápoje displej rozdělí na tři oddíly – mletí/pěchování, extrakce kávy a pěnění mléka. Displej pomáhá uživateli s přípravou zobrazováním průběhu a indikací splněných kroků.

Nejdůležitější inovace se ovšem u tohoto modelu týká přípravy mléčné pěny, u níž se začíná Sage výrazněji soustředit na mléčné alternativy. Kávovar nabídne automatizované pěnění s parní tryskou, která má v sobě integrovaný teploměr. S tímto systémem už jsme se setkali u The Oracle Touch. Zde jde ale Sage ještě o něco dál, protože nově umožňuje nastavení pěnění podle typu mléka, respektive mléčné alternativy. Vybírat lze z běžného mléka nebo mandlového, ovesného či sojového. Na displeji kávovar uživateli poradí, kam umístit pro daný typ mléka parní trysku a jaké množství mléka použít. Celý tento nový systém nazvaný Auto MilQ by se měl postupně dostat do dalších nových modelů Sage.

Český distributor značky, firma FAST ČR, potvrdil naší redakci plánované uvedení The Barista Touch Impress na září letošního roku, a to ve stříbrném (nerezovém) provedení. Zda bude k dispozici i černá, není ještě jisté. Doporučená prodejní cena kávovaru by se měla pohybovat okolo 33 000 Kč.

Podívejte se na prezentační video nového kávovaru - v Austrálii a na dalších trzích mimo Evropu se prodává pod značkou Breville: